Реєстрація
Створити статтю

Лаваш на сковороді

Лаваш на сковороді

Класичний вірменський лаваш популярний не тільки на Кавказі, але і далеко за його межами, адже його можна вживати не тільки в якості альернатіви хлібу, але і готувати з ним різні оригінальні закуски. Традиційно він випікається в спеціальній печі, але в наш час тонкий бездріжджовий лаваш можна приготувати в домашніх умовах на сковороді - рецепт дуже простий і вимагає мінімум інгредієнтів. У процесі приготування важливо дотримуватися правила: на 2 ваги борошна 1 вага води.

Інгредієнти для вірменського лаваша:

  • Борошно 400 г
  • Вода гаряча 200 мл
  • Сіль 1 ч.л.
  • Олія соняшникова 1-2 ст.л.

Відео:

Рецепт лаваша на сковороді:

1. Просіваємо борошно і додаємо в нього гарячу воду температурою приблизно 80 ℃.

2. Додаємо в борошно чайну ложку солі і 1-2 столові ложки соняшникової олії.

3. Спочатку тісто вимішуємо ложкою, а потім руками. Якщо тісто липне до рук, трохи додаємо борошна. Час замісу приблизно 5 хвилин. Коли тісто перестане прилипати до рук, його потрібно накрити плівкою і залишити для дозрівання клейковини на 20-30 хвилин.

4. Тісто ділимо на 12 частин, кожен шматочок скочуємо в кульку.

5. Стіл трохи притрушуємо борошном, щоб тісто не прилипало до його поверхні. Качалкою розкачуємо тісто в дуже тонкий коржик товщиною близько 1 мм. Щоб дуже тонко розкачати тісто, розкачувати потрібно від середини до краю, весь час повертаючи коржик.

Лаваш випікається дуже швидко, тому краще розкачати все коржі заздалегідь, присипати борошном, скласти їх один на одного і прикрити рушником, щоб не підсихали.

Для випічки лаваша потрібно використовувати сковороду з товстим дном. Випікається лаваш на сухій сковороді на середньому вогні.

6. Випікаємо по одному всі листи. Час випічки з кожного боку кілька секунд.

7. Складаємо лаваші на вологий рушник, збризкуючи кожен лист водою .Стопку лавашів накриваємо рушником і даємо постояти, поки лаваш не стане м'яким.

Зберігати лаваш потрібно в пакеті з дірочками, а також можна заморозити його в морозилці.

Сподіваюся вам сподобається цей рецепт лаваша на сковороді в домашніх умовах! Якщо спробуєте рецепт, то напишіть про свої враження в коментарях. Спасибі, що готували разом зі мною! ;)

Додати


Інші статті рубрики