Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
149

Як користуватися електричною духовкою

Як користуватися електричною духовкою

Електрична духовка – це прилад, який є майже в кожному домі. Але, на жаль, далеко не кожна хазяйка володіє всіма тонкощами користування духовкою. Так, близько 90% господарочок готують страви в режимах «верхній тен», «нижній тен», «верхній плюс нижній тен» і не здогадуються, що їх духовка здатна на багато більше. Ліквідувати ці «прогалини в знаннях» покликана наша стаття.

Що вміє ваша електрична духовка

Такий звичайний електричний прилад, як електрична духовка Electrolux здатна приготувати майже будь-яку страву, як традиційну, так і екзотичну. «Базове устаткування» електродуховки – верхній і нижній тен. А крім цього, є гриль, режими розморожування і приготування на пару.

Алгоритм користування електричною духовкою дуже простий:

 • Увімкнути;
 • Виставити температуру, потрібну для приготування блюда;
 • Почекати, доки духова шафа прогріється;
 • Розмістити ємність зі стравою по центру;
 • Закрити духовку і ввімкнути таймер;
 • Як спрацює таймер, перевірити страву;
 • Якщо є необхідність, знову ввімкнути прилад.
електрична духова шафа

Нижній тен електродуховки може бути основним (в більш дешевих моделях) або допоміжним (в дорогих). Ніколи не розміщуйте ємність зі стравою на самому дні – це може пошкодити ТЕН.

Таймер можна відключити трохи раніше запланованого. Духова шафа ще деякий час буде зберігати температуру – тож ваша страва матиме достатньо часу, щоб «дійти».

Страви можна готувати тільки в посуді з кераміки, вогнетривкої глини або чавуну. На ємності з фольги або металу – строге табу. Це матеріали з великою електричною провідністю. На корпусі металічної каструлі може виникати так званий наведений струм. Це може давати іскри і призвести до поломки всього пристрою.

електрична духовка

Основні режими роботи електродуховки

Сучасна електрична духовка – це прилад з багатою функціональністю. Якщо ваша духовка була придбана порівняно недавно, скоріше за все, вона має такі функції:

 • Верхній і нижній рівень. Цей режим використовується для швидкого готування страв в горщиках. Також він згодиться щоб розігріти приготоване в каструлі з алюмінію або скла.
 • Вентилятор. За його допомогою хазяйка матиме змогу готувати відразу на 2 листах.
 • Тільки верхнє нагрівання. Використовуйте цей режим, якщо хочете щоб ваша страва отримала красиву рум'яну скоринку.
 • Кільцевий нагрівач і вентилятор – такий режим стане у нагоді тим домогосподаркам, які готують багато страв за один раз. Кільцевий нагрівач (якщо він є) розміщений на задній стінці вашої електричної духовки. Увімкнувши режим, можна готувати відразу на трьох листах. Радимо використовувати режим для запікання піци, приготування ватрушок, тортів, булочок.
 • Нижній ТЕН з увімкненим вентилятором. Гарний режим для приготування відкритих пирогів.
 • Вентилятор і два працюючих ТЕНи. Режим підходить для приготування великих і товстих шматків м'яса і риби.
 • Гриль – має вигляд нагрівальної трубки, розміщеної у верхній частині духовки. Гриль нагріває продукти не з допомогою конвекції, а з допомогою інфрачервоного випромінювання. Гриль використовується для запікання невеликих тонких шматочків риби, м'яса, ковбасок, овочів та сосисок. Гриль може використовуватися разом з верхнім нагрівом або вентилятором.
 • Режим розморожування. Дуже корисний режим, якщо потрібно підготувати продукти для подальшого приготування.
 • Режим підігріву дозволяє розігріти страви, які ви раніше приготували. Під час цього режиму всередині духовки підтримується стала температура на рівні 50-60 градусів.
 • Вентилятор з усіма ввімкнутими нагрівачами. Цей режим домогосподарки використовують порівняно нечасто. Його можна використовувати за швидкого приготування (запікання) великих страв.

Електрична духовка – простий прилад, в якому «приховано» чимало корисних функцій. Сподіваємося, вам сподобається наша стаття і ви зможете порадувати своїх близьких ще більшою кількістю смачних і корисних страв.

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!