Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
17

Як правильно зберігати моркву в домашніх умовах

Як правильно зберігати моркву в домашніх умовах

Зберігати моркву треба так, щоб вона не зав'яла, не проросла та не згнила. Дехто думає, що можна просто покласти коренеплід у холодильник і забути до потрібного часу, але так плід може згодом втратити свої смакові та корисні якості.

Нижче розповімо про тривале зберігання моркви, про місця, де її краще зберігати, а також загалом про деякі особливості цього овоча, які потрібно враховувати.

Як правильно зберігати моркву в домашніх умовах

Перед тим як вирішити, як і де зберігати, потрібно підготувати моркву до зберігання. Ви можете вибрати або плоди прямо зі своїх грядок, або з магазину. Розглянемо обидва варіанти.

Якщо ви самі вирощує моркву, то збирайте плоди до настання заморозків. Так буде менша ймовірність, що вони будуть гіркими. Викопуйте моркву акуратно, не зачепивши самого плода. Краще робити це ввечері, викопаний у цей час овоч буде солодшим. Також важливо осушити моркву одразу після викопування. Для цього покладіть їх на пару годин у сухе та тепле місце, щоб на них не було прямого впливу сонячних променів.

Купуючи в магазині, дивіться, щоби плоди були якісні. Не повинно бути плям, чорних смужок, які свідчать про наявність паразитів. Краще брати світлішу моркву і немиту. Немита морква довше зберігатиметься, а світлий колір говорить про солодкість плоду.

Перед укладанням у місце зберігання трохи обріжте головки коренеплоду. Кілька сантиметрів вистачить, щоб морква не проростала. Також відріжте тонкі кінчики. Після цього дайте плодам підсохнути.

Рекомендується очистити моркву від бруду. Важливо це робити не водою, а сухим методом. Ще важливо – не зашкодити оболонці.

Перед укладанням у місце зберігання трохи обріжте головки коренеплоду

Де краще зберігати моркву

Зберігання моркви залежить від вашого житла. Найпростіше залишити овоч у підвалі власного будинку, там є оптимальні умови. Якщо ви живете у квартирі, підвал явно не те місце, краще утримувати на утепленому балконі, де формуються достатні умови. Також можна зберігати в коморі, при цьому, в обох приміщеннях не повинно бути прохолодно.

У підвалі або льоху морква зберігатиметься довше, але приміщення має підходити: температура весь час має бути 0-1 градус, а вологість досягатиме близько 95%.

зберігання моркви у підвалі

Як зберігати моркву в холодильнику, щоб не в'яла

Зберігати моркву можна й у холодильнику. Декілька сезонів вона там навряд чи протягне, але може прожити пару місяців і не зав'янути. Існує кілька простих, але ефективних способів це зробити.

  • У пластикових пакетах. Тут потрібна немита морква. Виберіть хороші плоди і покладіть у пакет, потім постарайтеся максимально відкачати звідти повітря та щільно зав'яжіть.
  • Помиті плоди. І хоч миття дає багато переваг: ви побачите усі пошкодження та змиєте шкідливі мікроорганізми, цей процес може й зашкодити. Якщо недостатньо висушити моркву, вона швидко пропаде. Тому перед упаковкою покладіть плоди на рушник, давши їм добре просохнути. Після цього запакуйте в паперовий або пластиковий пакет.
  • Очищена. Така морква не пролежить місяцями, але близько 5 днів без втрати якості простоїть. Покладіть моркву в невеликий контейнер із водою, а потім поставте у холодильник.
зберігати моркву в холодильнику

Як заморозити моркву на зиму

Заморозити моркву – це чудовий спосіб, якщо взимку ви часто готуєте страви з додаванням цього овочу. Не рекомендується заморожувати цілі плоди, краще приготуйте заготовки. Потріть на тертці для супів та салатів, для овочевих рагу поріжте кільцями або брекетами. Після цього все запакуйте в пластикові пакети в невеликих кількостях в кожен.

Як зберегти моркву в підвалі до весни

Зберігати моркву у підвалі можна кількома способами. Почнемо із того, що потрібно підготувати місце. Відмінним вибором буде невелика скринька з кришкою, в яку краще класти близько 20 кг коренеплоду. Важливо встановити ящик за 20-25 сантиметрів від стіни, щоб на плоди не потрапляв конденсат.

Деякі господині рекомендують засипати моркву зверху картоплею. У великий ящик спочатку насипте моркви, а зверху картоплю, так, щоб вона повністю закривала її. За допомогою такого методу ви зможете зберігати моркву до травня.

Можна використовувати лушпиння цибулі. Засипте нею мішок чи ящик із морквою. Воно вбиратиме вологу, тому не дасть плодам зіпсуватися. Часто засипають моркву піском та крейдою, щоб не дати розмножуватися бактеріям та зберегти свіжість.

Часто моркву засипають піском та крейдою, щоб не дати розмножуватися бактеріям та зберегти свіжість

Якщо все розрахувати правильно, можна і в травні діставати з погреба свіжі та смачні овочі.

Автор: для papinaeda.com

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!