Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
61

Що таке ніж сантоку?

Що таке ніж сантоку?

Швидше за все, ви вже неодноразово бачили цей ніж. Сантоку входить до складу багатьох сучасних кухонних наборів. Та й окремо його продають.

То що ж це за ніж такий – сантоку? Для чого він потрібен? Чим відрізняється від інших кухонних ножів? Чи потрібний цей ніж саме вам?

Ця невелика стаття допоможе вам розібратися із цими питаннями.

ніж сантоку

Як і де з'явився ніж сантоку?

Сантоку – японський кухонний ніж. Кухня країни сонця що сходить дуже багата та різноманітна. Кожен із сотень островів вніс до неї свій внесок. Тому, не дивно, що і кухонних ножів японці придумали досить багато.

Сантоку цікавий насамперед тим, що саме цей ніж – винахід досить недавній. Ці ножі масово випускаються з другої половини ХХ століття. Вони немов увібрали в себе весь попередній досвід японських кухарів.

Сантоку зручний, легкий, простий у користуванні. Його нескладно виробляти на сучасних фабриках, тому ціна його найчастіше виходить цілком доступною.

Швидше за все, саме тому ножі сантоку спочатку набули величезної популярності на батьківщині, а потім і по всьому світу. Нещодавно ці цікаві кухонні ножі дісталися і до України.

Що означає назва “сантоку”

"Сантоку" перекладається з японської як "три чесноти". Цією романтичною назвою ніби підкреслюється універсальність ножа, його здатність добре різати, рубати та подрібнювати.

Чим сантоку відрізняється від європейського шеф-ножа?

  • По-перше, формою клинка. У сантоку немає спрямованого вперед вістря. Його ріжуча кромка пряма (тоді як у класичного європейського кухарського ножа вона трохи вигнута). Сам клинок сантоку зазвичай трохи коротший (15-20 см проти 20-30 у шефа) і тонкіший в обусі.
  • По-друге, способом застосування. Сантоку не можна різати з розгойдуванням, як це роблять профі європейськими шеф-ножами. Зате, він добре рубає. До того ж, його відносно тонкий в обусі клинок дозволяє робити дуже акуратні тонкі розрізи. Багато японських страв складаються з дуже тонко нарізаних інгредієнтів, тому цього факту дивуватися не доводиться.
  • По-третє, у багатьох сантоку є цікава "фішечка" якої ви не зустрінете на більшості європейських ножів. Якщо ви подивитесь на клинок цього ножа, ви побачите ряд невеликих заглиблень, що йде вздовж ріжучої кромки. Це так звані "повітряні кишені". Вони знижують тертя клинка о матеріал, що нарізається, а також запобігають налипанню продуктів на лезо ножа.
  • Ну і, по-четверте, сантоку відрізняється технікою застосування. Як бачимо, цей ніж у першу чергу призначений для тонкого акуратного нарізання інгредієнтів або рубання зелені. Щось тверде і неподатливе їм краще не рубати - цей ніж легкуватий для такої роботи. Зате, завдяки малій вазі, не надто довгому клинку з прямою ріжучою кромкою, цим ножем набагато простіше користуватися (особливо людям з маленькими руками).
santoku ніж

Для чого можна використовувати сантоку?

Сантоку як би й є аналогом європейського шеф-ножа і водночас – ні. Він такий же універсальний. Він також знадобиться при нарізанні різних продуктів. Але, як бачимо, є роботи, для яких він пристосований краще.

Не рубайте їм кістки та тверді овочі. Хоч цей ніж і трохи схожий на маленький сікач, призначений він для більш тонкої та акуратної роботи. Тонке нарізання риби та інших морепродуктів та подрібнення зелені для салатів – мабуть його головні завдання. Так що, якщо ви захочете приготувати щось на зразок суші, сантоку вам дуже в цьому допоможе. Та й для інших справ цілком підійде. Наприклад нарізати хліба, ковбаси та сиру, та наробити бутербродів з цим ножем насправді зручно.

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!