Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
88

Як підготувати нову чавунну сковороду до експлуатації

Як підготувати нову чавунну сковороду до експлуатації

Чавунний посуд має свої переваги, в умілих руках здатний стати ідеальним інструментом для приготування смачних, ароматних страв. Чавун має низьку теплову провідність та високу ємність. Він повільно прогрівається, зате чудово зберігає температури після нагрівання. Для смаження (зокрема на грилі) чавунна сковорода – ідеальне рішення.

Служить метал довго, але не забувайте - він тендітний, при падінні може розколотися. Також сковорідку із чавуну потрібно буде правильно підготувати до експлуатації. Як і що робити, читайте далі.

Дивіться відео як підготувати чавунну сковороду до експлуатації

Як підготувати чавунну сковороду до використання

Перше, що ви повинні зробити, – це вимити сковороду з миючим засобом під гарячою водою. Використовуйте звичайну двосторонню губку – з жорсткою та м'якою поверхнями. Підійде також неметалічна щітка. Обов'язково протріть посуд насухо.

вимити чавунну сковороду миючим засобом

Після цього відкрийте вікна в режим провітрювання, увімкніть витяжку. Насипте на дно сковорідки сіль шаром 3-4 см і починайте прожарювання. Постійно помішуйте сіль – це потрібно для рівномірного прогріву дна та вбирання залишків технічного мастила (ним чавун покривають для захисту від корозії під час зберігання та транспортування).

насипати на дно сковороди сіль
помішуйте сіль у сковороді

Прожарити нову чавунну сковороду достатньо один раз протягом 30-40 хвилин. Після цього сіль викидають, а посуду дають охолонути до кімнатних температур. Виріб промивають гарячою проточною водою, витирають насухо.

Кілька слів про антипригарний шар чавунної сковороди

Після миття та прожарювання можна нанести на чавунну сковорідку так званий захисний антипригарний шар із олії. Зробити це просто самостійно, головне діяти за інструкцією.

  • Поставте ємність на сильний вогонь, розігрійте.
  • Налийте 50-100 г рослинної олії (будь-якої), вона має активно кипіти протягом декількох хвилин.
  • Дайте сковороді охолонути, залишки жиру видаліть паперовим рушником.

Під час такої процедури прожарювання масляні пари проникають у пори чавуну та утворюють тонку непомітну плівку – вона захищає чавун від корозії та мінімізує ризики пригоряння їжі під час приготування.

Як доглядати за чавунною сковородою

Після кожного приготування обов'язково мийте і висушуйте посуд. Слідкуйте за тим, щоб на поверхні не було крапель води. Ретельно висушуйте чавунний посуд після миття. Перш ніж прибирати на зберігання сковороду з чавуну, бажано обробити її поверхню олією і протерти паперовим рушником або серветкою.

Не зберігайте їжу в чавунному посуді. Якщо є старий стійкий нагар, прожаріть ємність на високій температурі - забруднення просто згорить, а залишки нагару можна буде легко видалити щіткою або жорсткою губкою.

Автор: для papinaeda.com

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!