Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
68

Як позбавитися від накипу в чайнику

Як позбавитися від накипу в чайнику

Утворення накипу в чайнику може бути справжньою мукою. Це естетично некрасиво і може вплинути на якість напою, скоротити термін служби чайника. І неважливо – це чайник із нержавіючої сталі або емальований. Але існують прості та швидкі прийоми, за допомогою яких ви швидко позбавитеся від накипу!

Чим небезпечний накип у чайнику

Протікання. Скупчення накипу може призвести до утворення зазору між дном та стінкою, що призведе до протікання.

Іржа. Накип може також викликати іржу на внутрішній поверхні чайника, що може пошкодити його структуру, внаслідок чого він перестане ефективно працювати або навіть витече вода при кип'ятінні.

Неефективна робота. Вапняний наліт знижує теплопередачу в чайниках (тобто швидкість закипання), що означає, що вам доведеться витрачати більше енергії на забезпечення їх ефективної роботи, ніж якби на поверхні не було вапняного нальоту. Це збільшує кількість потрібної для закипання електроенергії або газу для підігріву чайника.

Переходимо до порад, як очистити чайник від накипу.

Очищення оцтом

Найпоширеніший засіб для очищення накипу в чайнику в домашніх умовах – оцет. Підійде і для скляного, і для металевого посуду. Як очистити чайник оцтом? Необхідно влити в чайник 1 л води і закип'ятити, після чого влити в цю воду, що закипіла, приблизно 1 склянку 9% столового оцту (або можна замінити його 1 ст.л. 70% оцтової есенції) і залишити постояти так приблизно 45 хвилин - 1 годину.

Якщо накип повністю не видалився з першого разу - можна повторити. Після цього злити воду з оцтом і добре промити чайник. А щоб уникнути зміни смаку напою, бажано після процедури прокип'ятити чайник з чистою водою ще 1-2 рази.

Варто відзначити, що пластамасові електрочайники небажано очищати оцтом, для них підійде спосіб очищення лимонною кислотою.

Очищення накипу лимонною кислотою

2 ст. лимонної кислоти змішується з 1 літром води та заливається у чайник. Тепер цю суміш потрібно закип'ятит. І вимкнувши, залишити на деякий час.

Після цієї процедури накип повинен легко відійти. Ретельно промити чайник і прокип'ятити 1-2 рази з чистою водою, щоб повністю видалити залишки лимонної кислоти.

Замість лимонної кислоти можна використовувати і лимонний сік, на 1 літр води сік половини лимона, а принцип очищення такий самий.

Очищення накипу содою

Досить м'який спосіб очищення накипу, який підходить для будь-яких видів чайників – за допомогою соди.

У чайник залити 1-1,5 л води та додати приблизно 1 ст.л. соди, закип'ятити і залишити на деякий час постояти, щоб подіяло. Якщо потрібно – повторити ще раз. Після цього, як і в попередніх способах, помити чайник і прокип'ятити "вхолосту" з чистою водою як мінімум 1 раз.

Очищення газованими напоями

Якщо раптом так трапилося, що під рукою немає соди та оцту, але є газований напій - на кшталт Кока-коли, Пепсі або Спрайта (так, це швидше виняток, але все ж таки), то можна очистити накип і за допомогою такого напою. Для цього налити в чайник приблизно 1 л рідини, трохи почекати, коли вийдуть із газировки всі "гази" і закип'ятити напій у чайнику. Вимкнути та залишити на півгодини. Після чого чайник потрібно ретельно промити.

Але цей спосіб потрібно з обережністю застосовувати для чайників із нержавіючої сталі. Краще вибрати більш щадящий спосіб – содою. Або вибрати ще один неагресивний спосіб – яблучною шкіркою.

Очищення накипу яблучною шкіркою

Шкірку з яблук помісити в чайник і залити водою, закип'ятити разом і залишити на 1-2 години остигати. Після чого вилити вміст і ретельно промити чайник чистою губкою та водою.

Як уникнути виникнення накипу надалі

А щоб запобігти швидкому виникненню накипу, я рекомендую використовувати очищену фільтровану воду для приготування напоїв. Також бажано вдруге і втретє не кип'ятити одну й ту саму воду, щоб вона не випадала в жорсткий осад, який відкладатиметься на дні та стінках чайника.

Якщо є зауваження або хочете запропонувати свої способи очищення накипу, напишіть у коментарях!

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!