Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
86

Чим очистити нагар з каструлі

Чим очистити нагар з каструлі

Постраждала від приготування їжі каструля - явище нерідке, з подібними проблемами, напевно, стикалася кожна господиня, яка ризикнула відволіктися на улюблений серіал або гаджет. Нагар усередині посуду часом здається невидаленим, проте прибрати його все одно можна, причому використовуючи домашні засоби. Універсальних препаратів сьогодні, здається, ще не придумано, тим більше що для кожного типу каструль підходить свій спосіб.

Які методи вважаються найбільш ефективними для видалення нагару

Існують перевірені способи очищення нагару з ємностей різних типів домашніми засобами, які завжди під рукою. У магазин бігти не доведеться, тим більше часто буває, що посуд потрібний терміново, а вигляд у нього неохайний.

Звичайне мило або розчин для миття посуду

Таке рішення підходить для виробів із алюмінію, нержавіючої сталі або емалі. Мило або рідина для миття посуду наливається в каструлю разом із окропом, після чого ємність ставиться на плиту на слабкий вогонь і кип'ятиться протягом 20 хвилин. Далі вода зливається, а нагар видаляється губкою. Звичайно, цей метод не підійде, якщо каструля пригоріла сильно, або його доведеться застосувати не один раз. Також слід зазначити, що терти емальований посуд краще жорсткою стороною губки не терти - залишаться чорні сліди.

Звичайна кухонна сіль

Сіль - абразивне речовина, а тому потрібно дивитися на той матеріал, з якого виготовлена ​​каструля. Якщо це нержавіюча сталь, то ємність достатньо залити холодною водою і залишити на пару годин, після чого воду вилити і насипати на дно каструлі кухонну сіль. Аналогічний спосіб підходить для алюмінієвого посуду. Емальована каструля, що пригоріла, водою не заливається, на дно засипається сіль і залишається в такому стані на пару годин. Далі нагар з легкістю відмивається губкою та гарячою водою. При сильних забрудненнях процедуру можна повторити.

Оцет на допомогу господині

Дев'ятивідсотковий оцет, який також можна замінити соком свіжого лимона і лимонною кислотою, заливається на сліди нагару. Ємність накривається кришкою і залишається на кілька годин. Після закінчення часу каструля миється губкою з миючим засобом. Особливо добре очищаються таким чином вироби з алюмінію. Для емальованого посуду цей спосіб не підходить.

Харчова сода – ще один ефективний метод

Соду застосовують, якщо відмити нагар способами, перерахованими вище, не виходить. Насипана на темну пляму сода витримується близько 40 хвилин, після чого каструля, що пригоріла, легко відмивається губкою.

Прості чорні таблеткі

Таблетки активованого вугілля підійдуть для каструль із будь-яких матеріалів. Особливо ефективний цей метод, якщо пригоріло молоко або варення. Достатньо трьох таблеток активованого вугілля, подрібнених на порошок. Ця суміш насипається на нагар і залишається на півгодини, після чого в ємність наливають холодну воду, і витримує в такому стані ще 40 хвилин.

відмиваємо нагар з каструлі

Несподівано, але молочна сироватка

Ще одне рішення, яке підходить для всіх типів ємностей. Цей продукт універсальний, він усуває забруднення завдяки вмісту у складі великої кількості спеціальних сполук. Місце, що пригоріло, достатньо залити сироваткою на пару сантиметрів і залишити на добу. Даної маніпуляції має бути достатньо для того, щоб легко видалити забруднення навіть звичайною губкою і рідиною для миття посуду.

Суміш соди та солі

Подібним способом чистяться емальовані та алюмінієві каструлі. Сода та сіль змішуються у рівних пропорціях. Отримана суміш засипається на дно каструлі, далі до неї додається вода. У такому стані ємність залишають на добу, далі суміш можна видалити і прокип'ятити каструлю з теплою водою протягом півгодини.

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!