Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
68

Як вибрати механічну кавомолку

Як вибрати механічну кавомолку

Так само, як театр починається з вішалки, горнятко улюбленої кави починається з кавомолки. Адже навіть магазинних пакетів з розфасованим меленою кавою могло зараз не бути, якби багато століть тому арабські кочівники не навчилися робити порошок із зерен кавового дерева, використовуючи ступку і товкач, а пізніше – за допомогою жорен. Справжні ж кавомани одноголосно підтверджують: немає нічого смачнішого, аніж свіжозмелена кава, яка ще не встигла втратити свій дивовижний аромат в вакуумних упаковках.

І хоча в сучасному світі процес подрібнення кавових зерен також автоматизований, донині особливою популярністю користуються вантажні – ручні або механічні кавомолки. Що не кажіть, а мають вони свій особливий шарм та атмосферність. Та й обирати є з чого! От саме з тонкощами вибору ми вам і допоможемо.

Якими бувають ручні кавомолки?

Опісля рішення придбати такий вінтажний пристрій, як правило, з’являється питання: «Як вибрати механічну кавомолку?». Розбиратися тут є в чому. Почнемо з жорен.

Жорна

Мабуть, найважливіша частина таких кавомолок. А від характеристик матеріалу, з якого виготовлені жорна, залежатиме довговічність девайсу, а також – якість помелу і смак готової кави.

Розглянемо ручні кавомолки з металевими жорнами. Їх виготовляють з чавуну або ж із загартованої сталі. Перший варіант – особливо бюджетний, такі жорна міцні, зносостійкі, довго служать. Однак вони мають недолік: через свою пористу структуру сильно вбирають запахи, що небажано у випадках, якщо ви використовуєте кавомолку для різних сортів кави з різними ароматами. Через те, що чавунні жорна з часом сточуються, і дрібна стружка потрапляє в кавовий порошок, у напою може з'являтися металевий присмак.

Сталеві жорна так само досить міцні, однак менш зносостійкі, ніж чавунні. У дорожчих моделях такий недолік усувається виробниками за допомогою титанового покриття.

Ручна кавомолка з керамічними жорнами – найбільш популярний варіант механічних кавомолок. В першу чергу, тому, що дає рівномірний помел зерен. Перевагами кам'яних жорен є:

  • Стійкість до вогкості;
  • Зносостійкість;
  • Кераміка не бере участі в хімічних реакціях;
  • Не впливає на смак і аромат кави.

При всіх перевагах вони мають один, але істотний недолік: крихкість. Можуть розбитися або тріснути при падінні або при необережному використанні ручних кавомолок з кам'яними жорнами.

Корпус

Вибір механічних кавомолок не обмежується одними жорнами. Відрізняються вони також і за типом корпусу:

  • Європейський;
  • Турецький (східний);
  • Безкорпусні.
кавомолка європейського типу
кавомолка східного типу

Яка ручна кавомолка краща – вирішувати вам, керуючись виключно своїми потребами і вподобаннями. Зокрема, й естетичними.

Європейські кавомолки – пристрої у вигляді коробок, вгорі яких знаходиться лійка для кавових зерен. Збоку або у верхній частині кавомолки розташована ручка, а в нижній частині – висувна шухляда для кавового порошку. Вони схожі на казкові маленькі млиночки. Під час роботи такий пристрій повинен стояти на столі.

Турецькі кавомолки мають циліндричну форму. Їхня ручка або знімається, або розташована вгорі. Закрита лійка для зерен знаходиться у верхній частині девайсу. При подрібненні кави його потрібно тримати в руках. Ще одна особливість цього типу – східні ручні кавомолки виготовляються виключно зі сталі. Їхні корпуси часто прикрашають гравіруванням і розписами.

Безкорпусний тип кавомолок встановлюється на чашку, куди і потрапляє подрібнена кава. Багатоступінчастий низ дозволяє ставити пристрій на чашки різного діаметру. І ручка, і лійка в таких кавомолках розташовані у верхній частині.

Стаття підготовлена за матеріалами сайту makitra.ua

 

Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!