Реєстрація
Створити статтю

Переваги і недоліки каструль з нержавіючої сталі

Переваги і недоліки каструль з нержавіючої сталі

Каструлі, чайники і сковороди з нержавіючої сталі досить довговічні, естетичні та зручні в процесі експлуатації. Найбільшу популярність посуд з цього матеріалу здобув за останні кілька десятиліть, професійні кухарі і домогосподарки оцінили її досить високо по багатьох показниках.

Переваги посуду з нержавіючої сталі

Які перевага мають каструлі з нержавійки? По-перше, вони довговічні і мають досить високу міцність, відсутність покриття, здатного проржавіти або відколотися при ударі. У цьому їх головна відмінність від каструль емальованих.
Кришки для каструль з нержавіючої сталі роблять, в основному, прозорими із спеціального стійкого до термічного нагрівання, скла. Це додаткова зручність, яка полегшує приготування їжі.
Ще один великий плюс такого посуду - він не вступає в будь-які хімічні реакції з продуктами, що може бути небезпечно для здоров'я. Не утворює пори і тріщини, де можуть скупчуватися різні мікроорганізми.
Майже всі сучасні каструлі з нержавійки мають дно з декількох шарів. Таке дно дозволяє готувати їжу без пригорання і зберігати високу температуру готової страви протягом декількох годин після приготування.
Крім того, такі каструлі не вимагають особливого догляду - після приготування в основному досить промити їх м'якою губкою в теплій воді з миючим засобом. Робити це рекомендується через деякий час після приготування їжі, щоб уникнути різкого перепаду температур.
Завдяки міцності, довговічності, красивому зовнішньому вигляду, посуд з нержавіючої сталі міцно зайняв лідируючі позиції у використанні практично на кожній кухні.

Деякі недоліки посуду з нержавіючої сталі

Незважаючи на всі свої переваги, такий посуд, все ж, має деякі недоліки і вимагає дотримання нескладних, але важливих, правил догляду.
Різкі перепади температури, наприклад якщо зняти каструлю з вогню і відразу ж залити холодною водою, можуть призвести до пошкодження посуду. Тому мити такі каструлі рекомендується через деякий час після того, як зняли каструлю з вогню.
Не слід допускати значного перегріву каструлі на вогні без достатньої кількості рідини, через це з'являються жовті або райдужні плями, які досить важко піддаються видаленню.
Каструлі та інший посуд високої якості з нержавіючої сталі коштують досить дорого, у порівнянні з емальованому або алюмінієвому.

Вибираємо посуд з нержавіючої сталі

Купувати посуд краще всього в спеціалізованих магазинах, а не на ринку. Тоді з більшою ймовірністю можна уникнути підробки та купити якісний товар. Зараз багато хто купує посуд і в інтернеті. Але в цьому випадку слід більш ретельно вибирати продавця, читаючи відгуки попередніх покупців.
Як вже було сказано, якісна каструля з нержавіючої сталі не може коштувати занадто дешево, висока ціна включає вартість матеріалів і складну технологію виготовлення. Тому при виборі такої каструлі ціна буде одним з показників якості.
Вибираючи посуд, потрібно врахувати, що товщина стінок у хороших каструль становить від 0,5 мм до 0,8 мм, товщина багатошарового дна - не менше 3 мм.
Перш ніж купити, потрібно уважно оглянути посуд і переконатися, що на поверхні відсутні будь-які пошкодження і подряпини.
Кришка обов'язково повинна щільно прилягати до каструлі, не повинна бути деформованою або бовтатися.
Різні таймери, датчики, декоративні вставки не дуже практичні для каструль, вони можуть не витримати тривалої експлуатації, крім того, такий посуд зазвичай коштує дорожче.

Додати


Інші статті рубрики