Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
234

Майоран в кулінарії

Майоран в кулінарії

Ще з давніх часів були відомі лікарські та пряні властивості, якими володіє майоран. У Європі про цю рослину дізналися в XVI столітті і застосовували у виноробстві і пивоварінні. Майоран цінується в кухнях багатьох країн. В даний час в кулінарії його використовують як приправу, яка надає неповторний аромат і смак холодних закусок, страв з м'яса, птиці, риби і овочів, рибних, грибних і овочевих супів, салатів і напоїв. Майоран застосовують при консервуванні помідорів, огірків і кабачків - він покращує їх смак.

Майоран у складі страв і у вигляді ароматного чаю здатний поліпшувати травлення і допомагає швидше засвоювати білки і жири, допомагає справитися з головним болем і безсонням, побороти застуду. Народній медицині відомі також його антіспетічні і протицингові властивості.

Ця рослина з роду Материнка, яку можна порівняти за властивостями також з орегано і чебрецем, володіє пряним, зі солодкуватої ноткою, ароматом і гіркувато-гострим смаком. Його застосовують як в свіжому, так і в сушеному вигляді, використовуючи листя і квіткові бруньки. Часто застосовують висушену суміш подрібненого листя і квіток майорану. Майораном можна замінити перець або використовувати в поєднанні з іншими приправами, зокрема з кмином, базиліком чебрецем або петрушкою при приготуванні страв та напоїв. Майоран є основною складовою популярної у нас приправи хмелі-сунелі.

Майоран досить теплолюбиво, тому, в основному, росте в південних країнах. У дикому вигляді зустрічається в Північній Африці і Малій Азії. В Індії та Західній Європі його почали культивувати і використовувати дуже давно, а зараз його вирощують в Прибалтиці, в Криму, в Молдавії, на Кавказі, повсюдно використовуючи в кулінарії. Майоран при бажанні можна виростити і у себе вдома, якщо проростити насіння в теплиці, яку необхідно захистити від вітру, забезпечити доступ світла і при цьому грунт постійно повинен бути пухким. Зараз купити рідкісні та екзотичні рослини і їх насіння не є проблемою завдяки можливостям інтернету. Під час цвітіння рослини його пагони разом з квітковими бруньками зрізують і засушують, після чого подрібнюють і використовують.

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!