Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
5

Чи можна їсти цукор веганам?

Чи можна їсти цукор веганам?

Цукор одержують із двох основних джерел: цукрової тростини або цукрових буряків. І на одному з етапів процесу очищення цукрової тростини дійсно беруть участь частинки тваринного вугілля. 

Для отримання тваринного вугілля (кістяного вугілля) кістки великої рогатої худоби обпалюють електрикою. Продукція з цукрової тростини пропускається через такий "природний вуглець", щоб видалити будь-які домішки і відбілити кінцевий продукт. Потім цукор кристалізують, сушать, пакують і відправляють на полиці вашого супермаркету. Незважаючи на те, що отриманий продукт хімічно не містить кісткового вугілля, такий спосіб одержання цукру суперечить ідеї веганства.

Очищення цукрових буряків не потребує фільтрації через кістки тварин. Сік цукрових буряків набагато простіше очищувати та відбілювати в порівнянні з соком тростини, що робить його підходящим варіантом для веганів.

Чи варто купувати цукор із позначкою Vegan?

Якщо цей аспект обробки дійсно важливий для вас або для когось, для кого ви готуєте, купується цукор із цукрових буряків – у наших магазинах він зустрічається найчастіше. Якщо ж у рецепті потрібен саме очеретяний цукор, обов'язково шукайте веганський цукор зі спеціальною позначкою. Такий цукор коштує дорожче і трапляється рідше. Проте він проходить очищення за допомогою гранульованого вуглецю або іонообмінної системи, тобто продукти тваринного походження в процесі очищення не беруть участі.

Ще один варіант прийнятний для веганів – відмовитися від цукру зовсім. Наприклад, пастила без цукру готується тільки з натуральних продуктів.

Висновок

Цукор, отриманий із цукрової тростини, найчастіше фільтрується за допомогою тваринного вугілля. Незважаючи на те, що отриманий продукт хімічно не містить вугілля, такий цукор не вважається веганським. Цукор, отриманий з буряка, не вимагає фільтрації через кістки тварин та підходить для веганів.

 

Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!