Реєстрація
Створити статтю

Здорове харчування після 40 років: 7 корисних порад

Здорове харчування після 40 років: 7 корисних порад

Після сорока років метаболізм починає сповільнюватися. Це означає, що калорії будуть спалюватися не так швидко, як раніше. Саме після сорока багато чоловіків і жінок набирають зайву вагу й починають скаржитися на незадовільний стан здоровʼя. Але цього може й не статися, якщо своєчасно переглянути принципи харчування та прийняти до уваги нові правила, про  які ми вам розповімо в нашому матеріалі.

1. Сирі овочі

Не тільки після сорока, але після сорока особливо, треба споживати щодня сирі овочі. Вони містять усі необхідні для здоровʼя корисні речовини: вітаміни та мікроелементи. У сирих овочах багато клітковини, яка стимулює роботу кишечника.

2. Фрукти

Збільшуйте споживання фруктів у свіжому вигляді. Вони також багаті на клітковину й поліпшують травлення. Фруктоза, яка робить їх солодкими та смачними, набагато корисніша за сахарозу, яка міститься в кондитерських виробах. Замініть цукерки та печиво сухофруктами.

Від фруктових соків, навіть натуральних, краще відмовитися, бо в них фруктоза не збалансована клітковиною. Для урізноманітнення меню купуйте блендери в інтернет-магазині та робить собі смузі та вітамінні коктейлі.

3. Кальцій і вітамін D

Після сорока років через гормональні зміни погіршується природна засвоюваність кальцію. Люди починають хворіти на остеопороз. Особливо вразливі до цього захворювання літні жінки.

Щоб уникнути хвороби та її наслідків, треба споживати більше продуктів, які містять кальцій. Це кисломолочні продукти, горіхи, броколі, зелень.

Важлива деталь – кальцій добре засвоюється виключно разом з вітаміном D. Після сорока варто приймати вітамінні комплекси, які містять обидва елементи.

4. Здорові білки

Треба відмовитися від жирних білкових продуктів, таких як свинина, сало та копченості. Білки краще отримувати, споживаючи рибу, морепродукти, мʼясо курки та індички.

Не нехтуйте рослинними джерелами білка: до ваших послуг бобові та горіхи.

5. Питна вода

Щоб почуватися гарно, треба випивати 5-7 склянок питної води на день. Цю ридину не замінює ані чай, ані соки, ані тим більше кава або газовані напої. Першу склянку бажано вживати відразу після пробудження. Залишок норми розподіляють протягом дня. Якщо деякий час пити воду замість гарячих напоїв, то дуже швидко ви відчуєте, що ані кави, ані чаю вам не хочеться.

6. Мінімум кофеїну

Ми розуміємо, як може бути важко відмовитися від звички пити каву кілька разів на день. Але, на жаль, кофеїн перешкоджає засвоєнню великої кількості корисних речовин. Ви можете дійсно збалансовано харчуватися, але зловживання кавою та чаєм зведе нанівець ваші зусилля.

7. Фізична активність

Після сорока років треба або збільшити фізичну активність, або зменшити калорійність страв. Краще, звичайно, займатися фізкультурою. Це важливо не тільки для схуднення чи підтримки форми, але й для поліпшення стану окремих органів та систем.

У сорок років не варто починати займатися екстремальними видами спорту. Можна придбати зручний тренажер або записатися на танці, плавання, аеробіку, фітнес. Займайтеся 3-4 рази на тиждень хоча б по пів години за раз.

Додати


Інші статті рубрики