Енциклопедія
додати в обране
видалити з обраного
0
53

Як вибрати ніж для нарізання хліба?

Як вибрати ніж для нарізання хліба?

Існує багато видів кухонних ножів. Кожен з них використовується по-своєму. Деякі підходять для нарізання майже будь чого. Інші – чітко спеціалізовані.

Ніж для хліба трудно спутати з будь яким іншим. Зазвичай він має прямий клинок з зубчастим лезом. Завдяки цим зубцям ви можете акуратно розрізати скоринку хліба, не рокришивши її, та не розчавивши м’якуш.

Таким чином можна нарізати хоч твердий, хоч свіжий і м’який хліб.

Ви мабуть часто помічали, що звичайний кухарський ніж часто буває нібито не достатньо гострим для такої роботи? Але з вашим ножем, скоріш за все, усе в порядку. Просто хліб – досить особливий продукт. Його справді краще пиляти, ніж різати.

Ми пропонуємо вам цю невелику статтю, у якій ви знайдете поради, як вибрати хлібний ніж що надасть вам змогу нарізати ним хліб, не залишаючи всюди крихт!

Які бувають ножі для хліба?

Частіш за все, хлібні ножі відрізняються за формою зубців на лезі.

Зубці таких ножів бувають кількох основних видів:

  • Перш за все, це ножі для хліба, які мають великі пилкоподібні зубці. Цей тип ножа дуже гострий, він впорається з самим твердим хлібом. Але цей тип леза дає більше крихт.
  • Існують також ножі з заокругленими, плавними хвилеподібними зубцями. Такі ножі добре підходять для нарізання тортів та м'якої здоби. Вони ріжуть ровно та чисто. Але при нарізанні чогось твердого такі ножі потребують більшого тиску.
  • Майже ідеальними у роботі є ножі з дрібними зубцями різного розміру. Вони і рижуть добре і крихт залишають менше. Вони мають лише один недолік – такі ножі складні у виробництві. Тому, такі хлібні ножі, частіш за все, досить дорого коштують.
  • Ну і, нарешті, класичні ножі для хліба з звичайними однаковими зубцями середнього розміру. Вони не мають різко помітних недоліків чи особливостей. І ціна, і ефективність у них зазвичай середня. Можна сказати – «нормальна». Все залежить лише від якості сталі та порядності виробника.

Таким чином, можна сказати, що ножі, що мають великі «зуби», ріжуть легше, але утворюють трохи більше крихт. Зубці меншого розміру потребують більших зусиль, але дають більш акуратний різ.

Якої довжини має бути ніж для нарізання хліба?

Випускають хлібні ножі різної довжини. Але який краще вибрати? Ми радимо, щоби клинок ножа для хліба мав довжину від 19 до 25 см. Це надасть вам змогу в “один прохід” розрізати великий пиріг чи торт.

Це – досить важливо. Бо, чим менше рухів ви зробили ножем, тим більш акуратний зріз отримали. Якщо ви маєте справу зі святковим тортом, це – досить важливий момент.

ніж для хліба

Що ще можна нарізати хлібним ножем?

Хлібний ніж добре справляється з нарізанням соковитих овочів та фруктів. Наприклад – стиглих помідорів. Здатність зубчастого леза різати без зайвого тиску тут виявляється дуже корисною.

Крім того, дуже зручно саме пиляти, а не різати овочі з твердою кіркою. Наприклад, гарбузи, кабачки чи патісони.

Так що, як бачите, хлібний ніж не так вже й вузько спеціалізований та не тільки хлібний!

Остання (але важлива) порада:

Наприкінці порадимо ще одну річ. Заощаджуйте в міру. Мало хто у змозі заточити зубчасте лезо у домашніх умовах. Тому, краще брати хлібний ніж із якісної нержавіючої сталі.

Для насправді якісного ножа строк служби вимірюється роками. Усі ті роки він буде залишатися гострим, а ви не будете мати ніяких проблем з нарізанням хліба, булок чи тортів. І це – головна причина купити якісний хлібний ніж один раз, але надовго.

Автор: для papinaeda.com

 

Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!