Варення та джеми
додати в обране
видалити з обраного
0
1305

Варення з чорниці

Варення з чорниці

У сезон самих різних ягід, в розпал сезону чорниці, пора запасатися смачним і корисним варенням на зиму. Пропоную простий у приготуванні рецепт чорничного варення, яке виходить в міру солодким і з приємною кислинкою.

За бажанням, цукру можна взяти і більше - на 1 кг ягід можна використовувати 1 кг цукру. Але на мій смак, виходить занадто солодко, тому використовую цукру менше. Хоча при використанні більшої кількості цукру варення краще зберігається. Якщо ж цукру взяти менше - заготовку потрібно зберігати в прохолодному місці.

Інгредієнти:

  • Чорниця 1 кг
  • Цукор 600 г

Рецепт приготування варення з чорниці:

1. Ягоди чорниці промити водою, видалити дрібні листочки і гілочки. Можна чорницю не мити, якщо ви її збирали самі чистими руками і якщо немає листочків, які необхідно видалити. Засипати ягоди цукром і залишити на 4-5 годин, можна залишити на ніч.

Ягоди чорниці промити водою, видалити дрібні листочки і гілочки
Засипати ягоди цукром і залишити на 4-5 годин

2. Перед тим, як готувати варення, простерилізувати банки і кришки, викласти їх на чистий рушник. Як я стерилізують банки і кришки, я розповідала в рецепті малинового варення.

3. Ягоди пустили сік, тепер можна ставити їх на вогонь. Довести ягоди з цукром до кипіння і, періодично помішуючи, варити 5-7 хвилин. Піну, яка утворюється при варінні, можна частково зняти.

Ягоди пустили сік
довести ягоди з цукром до кипіння і, періодично помішуючи, варити 5-7 хвилин

4. Готове гаряче варення розлити по стерильним банкам і закатати кришками. Для повнішої стерилізації та перевірки герметичності банки перевернути догори дном і залишити до охолодження.

Готове гаряче варення розлити по стерильним банкам
закатати кришками
Для повнішої стерилізації та перевірки герметичності банки перевернути догори дном

Корисне і смачне варення з чорниці готово! Зберігати таке варення краще в прохолодному місці - в погребі чи в холодильнику.

 

Також рекомендую:
Додати коментар


Додати
Закрити

Увійти

за допомогою облікового запису на сайті Татова їжа

У вас немає облікового запису? Зареєструйтесь

Нікнейм або e-mail:
Пароль:
    Нагадати пароль
Закрити

Реєстрація нового аккаунта

У вас є логін?

Нікнейм:
Пароль:
Підтвердіть пароль:
E-mail:
Закрити
Операция выполнена успешно!