Реєстрація
Створити статтю

Кава в турці

Кава в турці
Кава - особливий напій, який можна приготувати самими різними способами. Приготування кави - ціле мистецтво. Його смак можна урізноманітнити додаванням прянощів, таких як: кориця, гвоздика, імбир, мускатний горіх і т.д. Додають також молоко або вершки в більших або менших кількостях, цукор, мед.
 
Найбільш популярні сорти кави арабіка і робуста. Кавові ж гурмани частіше воліють елітний сорт кави, який коштує дорожче. Але є певні принципи приготування цього напою в турці, яких дотримуються незалежно від сорту.

Що потрібно знати, перш ніж готувати каву?

Чим більш дрібного помелу кава, тим швидше підніметься пінка і ароматний буде напій.
 
Молоти кавові зерна, якщо можливо, краще перед самим приготуванням.
 
Каву готують в турці, переважніше щоб вона була мідна, але використовують і глиняні.
 
Не можна допускати, щоб кава закипіла, інакше смак і аромат буде не той. Як тільки пінка почне підніматися, турку з кавою необхідно прибрати з вогню. Потім на кілька секунд поставити ще на вогонь і прибрати.
 
Воду для кави краще брати джерельну, але не з-під крана і не кип'ячену, вона не повинна бути гарячою.
 
Каву я беру з розрахунку 1- 1,5 ч.л. на 150-200 мл води. Взагалі, кількість кави краще підібрати для себе індивідуально, можливо, ви віддаєте перевагу більш-менш міцному напою.

Як готувати каву?

1. Турку злегка підігріти на вогні і засипати потрібну кількість меленої кави.
 
2. Знову підігріти на вогні без води. Якщо будете додавати прянощі, то можна їх закладати відразу разом з кавою. Цукор також можна покласти відразу або пізніше вже в чашку, коли напій буде готовий.
 
3. Залити каву (і, якщо поклали - прянощі) холодною водою, розмішати і поставити на середній вогонь.
 
4. Кава нехай нагрівається, а тим часом можна підігріти чашку, в яку потім будете наливати напій. Для цього обполоснути її окропом.
 
5. Кава вже нагрілося, розмішайте її. На поверхні з'явиться пінка. Її потрібно зняти ложечкою і покласти у кавову чашку. Через деякий час знову розмішати, знову зняти пінку і так кілька разів.
 
6. Коли кава починає підніматися, прибрати турку з вогню і розмішати. Після чого знову поставити на кілька секунд на вогонь і відразу прибрати. Не допускайте, щоб кава закипіла!
 
Дайте кави трохи постояти в турці.
 
Якщо ви віддаєте перевагу каві з молоком, то молоко потрібно підігріти і додати вже наприкінці в чашку.
 
Ароматний напій готовий!
Додати


Інші статті рубрики